מקדם אתרים מוסמך

קידום אתרים הפך להיות אחד מהתחומים ה"סקסיים" בשוק האינטרנט הישראלי בשנתיים האחרונות.
זו גם הסיבה שגו'ן ברייס התחיל לאחרונה להעביר קורסים בקידום אתרים (SEO).
היקף הקורס הוא כמה עשרות שעות בסיום הקורס מקבל כל מסיים שהגיש את פרויקט הסיום ועמד במטלות – תעודת "מקדם אתרים מוסמך" – ודף באתר של seosimple האתר של מרצה הקורס.
הקורס מעביר ידע בסיסי בקידום אתרים – ומתאים למי שאינו מעוניין ללמוד את הבסיס לקידום אתרים באופן עצמאי מספרות מקצועית ומהמידע שקיים באינטרנט.
היקף הקורס: 72 שעות.

חוות דעת:
הקורס אינו יכול להפוך אף אדם, מוכשר ככל שיהיה למקדם אתרים, כל שכן לבעל מקצוע בקידום אתרים, הידע שמועבר בקורס הוא בסיסי וניתן ללמידה עצמית בעזרת ספרות או אינטרנט בשילוב למידה מעשית באופן עצמאי.
אין הקורס יכול להוות תחליף לאלפי שעות של מחקר, ניסוי וטעייה ועבודה מעשית שצוברים בעלי המקצוע בשוק, אחד ממקורות המידע החשובים ביותר למקדמי האתרים הם הפורומים המקצועיים והבלוגים של מומחים – קולגות בתחום, אם לשפוט על פי התייחסות של מרצה הקורס למדיה זו לקבלת מידע,
ג'קי סויקיס כתב" האם ייתכן שאנשים המתקראים מקדמי אתרים והמופיעים בפורומים כאלה ואחרים חדשות לבקרים וכותבים וכותבים ומעוררים פולמוסים כאלו ואחרים יש להם באמת זמן לקדם אתר? האם יתכן שאנשים אלו משקיעים כחודשיים עבודה למחקר מילות מפתח עבור לקוח מסוים?"
אם זו משנתו ואותה הוא מעביר לתלמידיו אז עתידם של תלמידיו בתחום אינו מזהיר והוא עלול להביא לפגיעה גם בהם וגם בלקוחותיהם.

ג'ון ברייס מנצלים למטרה שיווקית את הפרצה בחוק המאפשרת לכל אחד "להסמיך" כל אחד בכל נושא, יש בזה סוג של הטעיית הציבור שהתואר "מוסמך" משדר לו: בעל ידע ויכולות, נבדק ומפוקח ע"י.
בוגרי הקורס של ג'ון ברייס הוכשרו ונבדקו ע"י ג'ון ברייס והם אולי מוסמכים מבחינתם לעסוק בקידום אתרים אבל הם אינם מפוקחים (המוסד אינו מפקח על מקבלי ה"תואר") לא מבחינת מקצועיות וסוג הפעילות ולא מבחינת פיקוח על מחירים ועסקאות.
האחריות שלקח ג'ון ברייס בהפצת עשרות "מקדמי אתרים" שהעניק להם את התואר "מקדם אתרים מוסמך" עלולה לגרום לעוגמת נפש ללקוחות של אותם "מקדמי אתרים" אם הם יסתפקו בידע שצברו בקורס.
היה ראוי לציין "מקדם אתרים מוסמך ע"י ג'ון ברייס" או "מקדם אתרים מוסמך ע"י ג'קי סויקיס" – הכוונה מוסמך ע"י מי?

בשורה התחתונה:
אין גוף או ארגון רשמי שמסמיך מקדמי אתרים על כל מה שמשתמע מכך.
מקדם אתרים נמדד לפי ההצלחות שלו, המוניטין שלו והידע שצבר.
מי שנושא את התואר "מקדם אתרים מוסמך" – אין זה אומר עליו שהוא מקדם אתרים טוב או רע – זה כן אומר שהוא עבר קורס בסיסי בקידום אתרים בג'ון ברייס. וכך גם כתב ג'קי סויקיס על ההסמכה: "ההסמכה הינה תעודה, המציגה אדם שעבר הכשרה בתחום, השתתף בכיתה במהלך 72 שעות הדרכה, עבד על תרגילים שונים מעל 100 שעות והוכיח ברמה כזו או אחרת שהוא מוכן לקחת את הנושא ברצינות."

"מקדם אתרים מוסמך" זה עוד גימיק שיווקי – אל תתפתה!

מקדם אתרים מוסמך